Η Ντόρτμουντ πήρε την φιλική «μάχη» κόντρα στην Γιουνάιτεντ στις ΗΠΑ

Νίκη για τη Ντόρτμουντ

Η Μπορούσια Ντόρτμουντ επικράτησε της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 3-2 σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στις ΗΠΑ, στο πλαίσιο της περιοδείας των δύο ομάδων.

Οι «Κόκκινοι Διάβολοι» ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ, με εκπληκτικό σουτ του Ντιόγκο Νταλότ έξω από την περιοχή στο 24ο λεπτό, με την Ντόρτμουντ να κάνει την ανατροπή στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, με πρωταγωνιστή τον Μάλεν.

Ο Ολλανδός επιθετικός, αρχικά ισοφάρισε σε 1-1 στο 43′ και ένα λεπτό αργότερα διαμόρφωσε το 2-1 εκμεταλλευόμενος την ασίστ, του πρώην παίκτη της Γιουνάιτεντ, Μαρσέλ Σάμπιτσερ.

Στο 52ο λεπτό η Γιουνάιτεντ ισοφάρισε σε 2-2 με τον Άντονι, όμως η Ντόρμουντ πήρε και πάλι το προβάδισμα στο 71ο λεπτό, με τον Γιουσούφα Μουκοκό να διαμορφώνει το τελικό 3-2.

Βαγγέλης Αρναούτογλου: Δείτε πόσους ασύδοτους, πόσα ελεεινά φίδια έχουμε απέναντί μας