Εξάρες για το Ιράν με βασικό και αρχηγό τον Χατζισαφί

Το Ιράν διέλυσε το Αφγανιστάν με 6-1 με βασικό τον μπακ της ΑΕΚ, Εχσάν Χατζισαφί

Το τέλειο ξεκίνημα στο CAFA Nations Cup που φιλοξενείται στα γήπεδα του Κιργιστάν και του Ουζμπεκιστάν, έκανε το Ιράν του Εχσάν Χατζισαφί.

Οι Ιρανοί διέλυσαν με 6-1 το Αφγανιστάν στο «Dolen Omurzakov Stadium» του Μπισκέκ. Οι Ιρανοίο προηγούνταν με 4-0 στο ημίχρονο με γκολ των Αζμούν (20′), Ταρεμί (21′, 28′) και Γιαχανμπάνκς (45′). Στο 52′ ο Ταρεμί έκανε το 5-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 57′ με τον Νουρ για να έρθει ο Ασάντι στο 67′ να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στο ματς.

Ο άσος της ΑΕΚ, Εχσάν Χατζισαφί φορώντας το περιβραχιόνιο ξεκίνησε βασικός και αγωνίστηκε για 68 λεπτά προτού δώσει τη θέση του στον Γκαγεντί.

AEK Basket Queen by Betsson: Η επικαιρότητα της ΑΕΚ με καλεσμένο τον Μ. Κακιούζη