Σαουθάμπτον - Φούλαμ 0-2: Η Σαουθάμπτον υποβιβάστηκε από την Premier League

Η Σαουθάμπτον ηττήθηκε από την Φούλαμ με 2-0 και έτσι έπεσε και μαθηματικά από την Premier League

Tην Premier League αποχαιρετά η Σαουθάμπτον, καθώς μετά την εντός έδρας ήττα με 2-0 από τη Φούλαμ, οι «Άγιοι» είναι η πρώτη ομάδα που υποβιβάζεται και μαθηματικά στην Championship.

Το πρώτο ημίχρονο πέρασε χωρίς να καταφέρουν κάτι οι δύο ομάδες, με το ματς να μην έχει σκορ. Με την αρχή του δεύτερου μέρους η Σαουθάμπτον κατάφερε και σκόραρε, αλλά το τέρμα ακυρώθηκε και στην αμέσως επόμενη φάση (48′), η Φούλαμ έκανε το 1-0 με τον Κάρλος Βινίσιους. Στο 72ο λεπτό, ο Αλεκσάνταρ Μίτροβιτς τελείωσε τις ελπίδες των «Αγίων» και τους… έριξε κατηγορία, κάνοντας το 2-0 για τους Λονδρέζους.

AEK Basket Queen by Betsson: Η επικαιρότητα της ΑΕΚ με καλεσμένο τον Μ. Κακιούζη