Super League 2: Λύτρωση στις καθυστερήσεις για τον Μακεδονικό, νίκη επί του Αλμωπού Αριδαίας με 1-0

Στις καθυστερήσεις με ριμπάουντ από εκτέλεση πέναλτι ο Μακεδονικός πήρε την νίκη με 1-0 κόντρα στον Αλμωπό Αριδαίας για την 18η αγωνιστική της Super League 2

Το παιχνίδι στην Ευκαρπία όδευε προς τη λευκή ισοπαλία, όμως ο Τσουκάνης στις καθυστερήσεις λύτρωσε τον Μακεδονικό κόντρα στον Αλμωπό Αριδαίας δίνοντας στην ομάδα του μεγάλη βαθμολογική ανάσα.
Το παιχνίδι για τη 18η αγωνιστική της Super League 2  κυλούσε με τις δύο ομάδες να έχουν λιγοστές ευκαιρίες όμως το σύνολο του Άγγελου Ζαζόπουλου άγγιξε το προβάδισμα προς το φινάλε καθώς στο 89′, αρχικά ο Σαραντίδης και έπειτα ο Σιατραβάνης δεν κατάφεραν να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα του Ντόκιτς καθώς ισάριθμες φορές παρενεβλήθηκε ο Ασλαμπάλογλου κόβοντας τις προσπάθειές τους.

Στις καθυστερήσεις όμως και συγκεκριμένα στο 90+2′ ο Ντόκιτς έκανε πέναλτι με τον Τσουκάνη δύο λεπτά αργότερα να το εκτελεί όμως ο Σέρβος πορτιέρε αρχικά τον σταμάτησε, έχοντας και τη βοήθεια του οριζόντιου δοκαριού, με τον άσο των γηπεδούχων να παίρνει το ριμπάουντ στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-0.

Οι συνθέσεις:

Μακεδονικός (Ζαζόπουλος): Γουναρίδης, Σαραγιώτης, Μιλισάβλιεβιτς (64′ Λεωνιδόπουλος), Σιμόνι (64′ Σαραντίδης), Μπρατσιάνι (64′ Χασάνογλου), Σιατραβάνης, Ζαφειράκης (80′ λ.τ Τσιλιγκίρης), Τσουκάνης, Λισγάρας, Γκέντσογλου (83′ Γαρύφαλλος), Παναγιωτούδης.

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Ντόκιτς, Σουλιώτης, Παρασκευάς, Τσιμπούκας, Μανωλάκης, Κέρθι, Έππας (60′ Ασλαμπάλογλου), Μακρυδάκης (74′ Πέλκας), Παπαδόπουλος (90′ Ρίβας), Ταχματζίδης (60′ Τσιπούρας), Πέττας (90′ Πατρινός).

Βαγγέλης Αρναούτογλου: Δείτε πόσους ασύδοτους, πόσα ελεεινά φίδια έχουμε απέναντί μας