Πρώτο «τρίποντο» η Σαλερνιτάνα με Σόουζα στον πάγκο

Πρώτο «τρίποντο» για την Σαλερνιτάνα με τον Πάουλο Σόουζα στον πάγκο της, νίκησε με 3-0 τη Μόντσα

Την πρώτη του νίκη στον πάγκο της Σαλερνιτάνα πανηγύρισε ο Πάουλο Σόουζα.

Μετά το 0-2 από τη Λάτσιο στο ντεμπούτο του, ο Πορτογάλος προπονητής είδε την ομάδα του στο δεύτερο συνεχόμενο εντός έδρας παιχνίδι να επικρατεί άνετα με 3-0 της Μόντσα (με το ίδιο σκορ είχε ηττηθεί στον πρώτο γύρο στο «σπίτι» της σημερινής της αντιπάλου) και να κάνει αποφασιστικό βήμα για την παραμονή της στη Serie A.

Οι γηπεδούχοι, που δεν είχαν σκοράρει στα τρία προηγούμενα ματς που έδωσαν, «καθάρισαν» την αναμέτρηση μέσα σε 20 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, με τα γκολ των Κουλιμπαλί, Καστάνιος και Καντρέβα.

Ήταν η πρώτη εκτός έδρας ήττα για τη Μόντσα μετά από τρία σερί «τρίποντα» και δεύτερη συνεχόμενη στο πρωτάθλημα μετά το 0-1 από τη Μίλαν την περασμένη αγωνιστική.

Βαγγέλης Αρναούτογλου: Δείτε πόσους ασύδοτους, πόσα ελεεινά φίδια έχουμε απέναντί μας