Δύσκολο πέρασμα της Μίλαν από την έδρα της Μόντσα

Τη νίκη με σκορ 1-0 επί της Μόντσα πανηγύρισε η Μίλαν

Η Μίλαν δυσκολεύτηκε, αλλά πέρασε τελικά νικηφόρα από την έδρα της Μόντσα με 1-0, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής στη στη Serie A. Το μοναδικό γκολ της συνάντησης σημείωσε στο 31ο λεπτό ο Μεσάιας, ο οποίος χάρισε τη νίκη στους «ροσονέρι».

Νωρίτερα, η Μπολόνια νίκησε μέσα στη Γένοβα τη Σαμπντόρια με 2-1 και δυσκόλεψε ακόμη περισσότερο την προσπάθεια της για να παραμείνει στην κατηγορία. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Σοριάνο (27′) και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με πέναλτι του Σαμπίρι στο 68ο λεπτό.

Ο Μαροκινός μάλιστα επιθετικός τέσσερα λεπτά αργότερα είχε την ευκαιρία να δώσει την πρωτοπορία στην ομάδα του, αλλά αστόχησε αυτή τη φορά από το σημείο του πέναλτι και η Μπολόνια πήρε τη μεγάλη νίκη με τον Ορσολίνι στο 90ο λεπτό, «βυθίζοντας» στην απελπισία τους οπαδούς των γηπεδούχων.

Βαγγέλης Αρναούτογλου: Δείτε πόσους ασύδοτους, πόσα ελεεινά φίδια έχουμε απέναντί μας