Λύγισε τη Ρος Κάουντι και συνεχίζει το κυνήγι της Σέλτικ η Ρέιντζερς!

Συνεχίζει την ξέφρενη πορεία της η Ρέιντζερς!

Η ομάδα της Γλασκώβης νίκησε με σκορ 2-1 την Ρος Κάουντι για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος, πετυχαίνοντας την έβδομη συνεχόμενη νίκη της στη Σκωτία! Με αυτόν τον τρόπο, μείωσε στους έξι βαθμούς την απόσταση από την πρώτη Σέλτικ (με ματς παραπάνω).

Η Ρέιντζερς προηγήθηκε στο σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Μάλικ Τίλμαν να κάνει το 1-0. Παρόλα αυτά, η Ρος Κάουντι έβγαλε αντίδραση, ισοφαρίζοντας με τον Τζάκ Γουάιτ στο 65′, πριν ο Μπόρνα Μπάρισιτς διαμορφώσει το τελικό 2-1 με όμορφο γκολ στο 75′.

AEK Basket Queen by Betsson: Η επικαιρότητα της ΑΕΚ με καλεσμένο τον Μ. Κακιούζη