Χωρίς φρένα ο κατήφορος του Ολυμπιακού - Σπάει κάθε ρεκόρ των τελευταίων 30 χρόνων!

Συνεχίζει τα... αρνητικά ρεκόρ η ομάδα του Πειραιά

Αρνητικές επιδόσεις τριών δεκαετιών ισοφάρισε ο Ολυμπιακός, στην χθεσινή ισοπαλία με τον ΠΑΣ στα Γιάννινα.

Η ομάδα του Πειραιά, αν και βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0, χάρη στα τέρματα του Φορτούνη, κατάφερε να φύγει με μόλις έναν βαθμό από τους «Ζωσιμάδες» αφού δέχρθηκε την ισοφάριση σε διάστημα… 12 λεπτών.

Έτσι, έφτασε πλέον τους 16 χαμένους βαθμούς σε 14 αγωνιστικές, κάτι που συνέβη τελευταία φορά τη σεζόν 1994-95, πριν από… 28 χρόνια! Τότε είχε ρεκόρ 7-3-4 και βρισκόταν ξανά στο -12 από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό μετά τα πρώτα 14 παιχνίδια του!

Επιπρόσθετα, η τελευταία φορά με αντίπαλο ομάδα από την επαρχία που έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενος με 2-0 και δεν κέρδισε, ήταν πριν από 32 χρόνια, στις 30/9/90, όταν προηγήθηκε 2-0 του Πανσερραϊκού με τα γκολ των Μαυρομάτη και Σάβιτσεφ, αλλά ισοφαρίστηκε στην επανάληψη από τους Χάβο και Πετρούνοφ.

Γιώργος Τσακίρης: Καλή Ανάσταση και έπειτα διπλό στο Φάληρο...