Nations League: Με το δεξί η Ελλάδα κέρδισε (0-1) τη Βόρεια Ιρλανδία με σκόρερ Μπακασέτα (VIDEO)

Πρεμιέρα με νίκη για την Ελλάδα

Η Ελλάδα ξεκίνησε με νίκη τις υποχρεώσεις της στο Nations League καθώς επικράτησε με 1-0 της Βόρειας Ιρλανδίας στο Μπέλφαστ.

Το γκολ που έδωσε τη νίκη στην εθνική μας ομάδα πέτυχε ο Τάσος Μπακασέτας με φοβερό σουτ στο 39ο λεπτό.

Για την Ελλάδα, βασικοί ξεκίνησαν οι Λάζαρος Ρότα και Πέτρος Μάνταλος ενώ ο Γιώργος Τζαβέλλας αντικατέστησε στα τελευταία λεπτά τον Μανώλη Σιώπη.

Επόμενος αγώνας για την Ελλάδα, την Κυριακή, εκτός έδρας με το Κόσοβο.

Γιώργος Τσακίρης: Καλή Ανάσταση και έπειτα διπλό στο Φάληρο...