Europa League: Αϊντραχτ και Ρέιντζερς στον τελικό!

Οσα έγιναν στους δεύτερους ημιτελικούς του Europa League

Ολοκληρώθηκαν οι δεύτεροι ημιτελικοί του Europa League με Αϊντραχτ Φρανκφούρτης και Ρέιντζερς να κλείνουν ραντεβού για τον μεγάλο τελικό, στις 18 Μαΐου στην Σεβίλλη.

Στην Γερμανία, η Αϊντραχτ Φρανκφούρτης εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στο 17ο λεπτό με την αποβολή του Κρέσγουελ και με γκολ του Μπορέ στο 26ο λεπτό άνοιξε το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο

Στο άλλο ματς της βραδιάς, στην Σκωτία, η Ρέιντζερς ήταν πιο αποφασισμένη από την Λειψία κάτι που φάνηκε από τα γκολ των Ταβερνιέ και Καμαρά με τα οποία προηγήθηκε με 2-0 στο 25ο λεπτό. Η Λειψία μείωσε με τον Ενκουνκού αλλά το γκολ του Λούντστραμ έδωσε την πρόκριση στους Σκωτσέζους.

Τάσος Καπετανάκος: «Η ΑΕΚ τρομοκρατεί ξανά το ελληνικό ποδόσφαιρο – Αραούχο, Κάλενς… Σλίβκα» (VIDEO)