Premier League: Λύτρωση στο 90' για την Τσέλσι (1-0) επί της Γουέστ Χαμ - Σωτήρια νίκη για την Μπέρνλι (VIDEO)

Οσα έγιναν στα απογευματινά ματς της Premier League

Με τρεις αναμετρήσεις συνεχίστηκε η 34η αγωνιστική της Premier League.

Στο Στάμφορντ Μπριτζ, η Τσέλσι είδε την Γουέστ Χαμ να της βάζει δύσκολα, τον Ζορζίνιο να αστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι στο 84ο λεπτό αλλά ένα γκολ του Πούλισικ στο 90ο λεπτό της έδωσε μια πολύ δύσκολη αλλά συνάμα σημαντική νίκη με 1-0.

Νίκη-ανάσα για την Μπέρνλι, η οποία με γκολ του Βίντρα στο 62ο λεπτό κέρδισε με 1-0 την Γουλβς και προσπέρασε την Εβερτον στη μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Στο τρίτο ματς του απογεύματος, οι βαθμολογικά αδιάφορες Μπράιτον και Σαουθάμπτον προσέφεραν σκορ και θέαμα ενώ μοιράστηκαν από έναν βαθμό μένοντας στο τελικό 2-2.

Τάσος Καπετανάκος: «Η ΑΕΚ τρομοκρατεί ξανά το ελληνικό ποδόσφαιρο – Αραούχο, Κάλενς… Σλίβκα» (VIDEO)