Η Ελβετία του Τσούμπερ λύγισε και έχασε με 2-1 από την Αγγλία (VIDEO)

Ηττα στο φιλικό με την Αγγλία για την Ελβετία του Στίβεν Τσούμπερ

Η Αγγλία υποδέχθηκε σε φιλική αναμέτρηση την Ελβετία του Στίβεν Τσούμπερ και πήρε τη νίκη με 2-1.

Ο μεσοεπιθετικός της ΑΕΚ δεν ξεκίνησε στο αρχικό σχήμα καθώς ο Μουράτ Γιακίν επέλεξε τριάδα με Σακίρι, Στέφεν και Βάργκας πίσω από τον Εμπολό.

Στο 22ο λεπτό οι Ελβετοί προηγήθηκαν με φοβερή κεφαλιά του Εμπολό μετά από σέντρα του Σακίρι αλλά οι Αγγλοι ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με φοβερό σουτ του Σο.

Στο 62ο λεπτό ο Τσούμπερ πέρασε στο ματς, στη θέση του Φρόιλερ και στο 78ο λεπτό ο Σουηδός διαιτητής Εκμπεργκ, με την συνδρομή και του VAR, υπέδειξε αυστηρό πέναλτι σε «τυφλό» χέρι του μεσοεπιθετικού της ΑΕΚ, ο οποίος είχε γυρισμένη την πλάτη του, με τον Κέιν να σκοράρει για το τελικό 2-1.

Τάσος Καπετανάκος: «Η ΑΕΚ τρομοκρατεί ξανά το ελληνικό ποδόσφαιρο – Αραούχο, Κάλενς… Σλίβκα» (VIDEO)