«Μπλόκαρε» στην Κρήτη η ΑΕΚ Β' και έχασε (1-0) από τον Ηρόδοτο

Η ΑΕΚ Β' ηττήθηκε στην Κρήτη από τον Ηρόδοτο με 1-0

Η ΑΕΚ Β’ φιλοξενήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Νέας Αλικαρνασσού από τον Ηρόδοτο και γνώρισε την ήττα με 1-0 σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση για την 12η αγωνιστική της Super League 2.

Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου εμφανίστηκε νωθρή στον αγωνιστικό χώρο και δεν δημιούργησε πολλές φάσεις για να πάρει το ματς.

Το παιχνίδι ήταν κακό ποιοτικά και από τις δυο ομάδες, με το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώνεται χωρίς κάποια φάση.

Στο δεύτερο μέρος η ΑΕΚ Β’ προσπάθησε να πάρει την πρωτοκαθεδρία του αγώνα, κέρδισε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο όμως στο 79ο λεπτό δέχθηκε το γκολ με πλασέ του Ποζατζίδη μετά από σέντρα του Γκόμεζ.

Η Ενωση προσπάθησε να απειλήσει στα λεπτά που απέμεναν, έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Ραντόνια στο 86ο λεπτό αλλά το 1-0 υπέρ του Ηρόδοτου έμεινε μέχρι τέλους.

Τάσος Καπετανάκος: «Η ΑΕΚ τρομοκρατεί ξανά το ελληνικό ποδόσφαιρο – Αραούχο, Κάλενς… Σλίβκα» (VIDEO)