Ισοπέδωσαν τους Σέλτικς (117-113), με απίστευτο Αντετοκούνμπο οι Μπακς! (VIDEO)

Μεγάλη ανατροπή - νίκη των Μπακς επί των Σέλτικς (117-113) με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να κάνει μεγαλειώδη εμφάνιση με 36 πόντους, 11 ριμπάουντ και 5 ασίστ

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο -αφού ξεπέρασε τον κορωνοϊό- επέστρεψε δριμύτερος και οδήγησε τους Μπακς σε μυθική ανατροπή-νίκη από το -17, επί των Σέλτικς.

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να «ξυπνάει» από τον… λήθαργο του ημιχρόνου όντας και επηρεασμένος από την αποχή του λόγω της Covid-19 και να σημειώνει 29 από τους 36 πόντους (13/21 δίποντα, 0/2 τρίποντα, 10/15 βολές) στο δεύτερο ημίχρονο έχοντας επίσης 12 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 τάπες και 2 λάθη, οι Μπακς έφτασαν στην μεγάλη ανατροπή και στη νίκη κόντρα στους Σέλτικς με 117-113.

Τζρου Χόλιντεϊ και Κρις Μίντλετον είχαν από 17 πόντους για τους πρωταθλητές, που βρέθηκαν στο -19 στη δεύτερη περίοδο και στο -13 πεντέμισι λεπτά πριν το τέλος.

Ο Τζέιλεν Μπράουν και ο Τζέισον Τέιτουμ είχαν από 25 πόντους για τους Σέλτικς που είχαν κερδίσει τα δύο προηγούμενα ματς με το Μιλγουόκι φέτος.

Τα δωδεκάλεπτα: 22-35, 47-62, 90-94, 117-113

Μιλγουόκι Μπακς: Μίντλετον 17, Αντετοκούνμπο 36, Κάζινς 9, Άλεν 2, Χόλιντεϊ 17, ΝτιΒιντσέντζο 3, Πόρτις 16, Χιλ 5, Μάθιους 9

Μπόστον Σέλτικς: Λάνγκφορντ 5, Τέιτουμ 25, Γουίλιαμς 11, Μπράουν 25, Σμαρτ 19, Ερνανγκόμεθ 3, Πρίτσαρντ 16, Πάρκερ 9