Super League: Στο 2-2 «κόλλησε» η ματσάρα ανάμεσα σε Λαμία και Βόλο (VIDEO)

Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι που διεξήχθη στο «Αθανάσιος Διάκος», η ομώνυμη ομάδα και ο Βόλος έμειναν στο 2-2, σε μία αναμέτρηση που… κέρδισε το ποδόσφαιρο.

Η ομάδα του Κώστα Μπράτσου ήταν αυτή που πήρε το προβάδισμα, όταν στο 32ο λεπτό  ο Φαν Βέερτ βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ και με ωραίο σουτ έκανε το 0-1.

Ο ίδιος παίκτης με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Σωτήρη Νίνη στη  λεπτό, διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων.

Ωστόσο οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα. Ο Αραμπούλι στο 59’ με εκτέλεση πέναλτι μείωσε το σκορ και 2 λεπτά αργότερα ο Μπεχαράνο με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-2.