Super League: Ο Λοντίγκιν «έλειπε» στα γκολ, 0-4 ο ΠΑΟΚ στα Ιωάννινα με ΠΑΣ!

Με πρωταγωνιστή τον Γιάσμιν Κούρτιτς που σκόραρε δις, (και αρνητικό πρωταγωνιστή τον… θεατή Λοντίγκιν) ο ΠΑΟΚ κατάφερε να κερδίσει τον ΠΑΣ Γιάννινα στους «Ζωσιμάδες» με 0-4.

Σε ένα πρώτο ημίχρονο με λιγοστές καλές στιγμές, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι σε χέρι του Μιλιντσεάνου εντός της περιοχής. Ο Κούρτιτς ανέλαβε την εκτέλεση στο 31ο λεπτό για να γράψει το 0-1, με το οποίο οι δύο ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος, αν και οι «Ηπειρώτες» μπήκαν ορεξάτοι, δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν επικίνδυνες καταστάσεις και στο 64′ ο Κούρτιτς… καθάρισε το παιχνίδι με ωραίο τεχνικό σουτ.

Ενώ λοιπόν το παιχνίδι είχε… ουσιαστικά τελειώσει, ο Ντόουγκλας Αουγκούστο νίκησε τον Λοντίγκιν με ωραίο διαγώνιο σουτ, στο 68′ για το 0-3 και το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Ακπομ με σουτ από το ύψος του πέναλτι.