Ιστορική ξεφτίλα Αρη, 0-5 από τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Χαριλάου!

Ξεφτιλίστηκε μέσα στην έδρα του ο Αρης, τον διέλυσε με 5-0 ο ΠΑΣ Γιάννινα

Πάρτι έστησε στην Θεσσαλονίκη ο ΠΑΣ Γιάννινα, καθώς διέσυρε με 5-0 τον Αρη μέσα στο Χαριλάου!

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν ότι ήθελαν μέσα στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό με τον Σνάιντερ.

Μάλιστα, κατάφεραν να βρουν και δεύτερο γκολ πριν τη λήξη του ημιχρόνου με τον Μιλιντσεάνου στο 35ο λεπτό.

Η ομάδα του Ηρακλή Μεταξά συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο και στο 54ο λεπτό έκανε το 0-3 με τον Περέα.

Στο 71ο λεπτό ο Εραμούσπε με πέναλτι έκανε το 0-4 ενώ το τελικό 0-5 διαμόρφωσε ο Μορέιρα στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης.