Super League: Ο Αρης κέρδισε (1-2) το… ματς της ζούγκλας στο Βόλο που έπρεπε να διακοπεί οριστικά! (VIDEO)

Σε ένα ματς που στιγματίστηκε από τα πολύ σοβαρά επεισόδια που προκάλεσαν οι οπαδοί του Αρη, μετά το ντου που έκαναν στο Πανθεσσαλικό, διαλύοντας τα πάντα στο διάβα τους, η ομάδα της Θεσσαλονίκης κέρδισε με 2-1 τον Βόλο για την ένατη αγωνιστική της Super League.

Με την επανέναρξη της αναμέτρησης ο διαιτητής Καραντώνης μοίρασε κόκκινες στις δυο ομάδες, καθώς οι ποδοσφαιριστές συνέχισαν την ένταση που δημιουργήθηκε στις κερκίδες, με τους Μπερτόλιο, Γκρίλο και Μπαριέντος να αποβάλλονται.

Αντί λοιπόν, μετά από όλα αυτά, να διακοπεί το ματς, οι δυο ομάδες συνέχισαν την αναμέτρηση με τον Αρη να παίρνει το προβάδισμα με τον Εντιαγέ στο 35ο λεπτό και τον Ματέο Γκαρσία να κάνει το 2-0 δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

Το μόνο που κατάφερε ο Βόλος ήταν να μειώσει στο τελικό 1-2 με κεφαλιά του Ορόζ στο 48ο λεπτό.