Στους ομίλους του Europa League ο Ολυμπιακός, 2-2 στη Σλοβακία με τη Σλόβαν (VIDEO)

Στους ομίλους του Europa League ο Ολυμπιακός

Μετά το 3-0 του Φαλήρου, ο Ολυμπιακός σφράγισε την πρόκριση στους ομίλους του Europa League με ισοπαλία 2-2 στην Σλοβακία απέναντι στην Σλόβαν Μπρατισλάβας.

Ο Ολυμπιακός πήρε το προβάδισμα στο 33ο λεπτό του αγώνα, όταν μετά από σέντρα του Βαλμπουενά, ο Ελ Αραμπί με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Πριν την ανάπαυλα, στο 42ο λεπτό, η Σλόβαν βρήκε το γκολ της ισοφάρισης με τον Εντί, ο οποίος με πλασέ νίκησε τον Βάτσλικ.

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο 52ο λεπτό όταν ο Ονιεκούρου δέχτηκε την ασίστ του Μπουχαλάκη και με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η Σλόβαν δεν το έβαλε κάτω, παρά το εις βάρος της σκορ και το γεγονός ότι η πρόκριση είχε κριθεί και ισοφάρισε σε 2-2 με κεφαλιά του Γκριν στο 61ο λεπτό του αγώνα.