Βράνιες: Νίκησε η Αντερλεχτ -«Κιτρινίστηκε» ο Βόσνιος που αποθεώθηκε από τον Κομπανί

Ο Βόσνιος έκανε την πρώτη του εμφάνιση με τους «μωβ»

Με βασικό τον Ογκνιεν Βράνιες και στα 90 λεπτά του αγώνα στο «Λότο Παρκ» η Αντερλεχτ δίχως να συναντήσει προβλήματα νίκησε 2-0 την Σερκλ Μπριζ.

Ο Βόσνιος έκανε την πρώτη του εμφάνιση με τους «μωβ» και απέσπασε καλές κριτικές για την παρουσία του στο κέντρο της άμυνας. Πήρε και τη μοναδική κίτρινη κάρτα (καμία εντύπωση) από πλευράς γηπεδούχων στο 43ο λεπτό. Για τους νικητές σκόραραν οι Νμετσά με πέναλτι στο 36ο και Μουρίγιο στο 68ο λεπτό. Η συνέχεια για τον πρώην άσο της ΑΕΚ. Με τα προβλήματα που έχει η Αντερλεχτ εντός κι εκτός γηπέδου μοιάζει δύσκολο να τον αφήσει να φύγει.

Ο Κομπανί του έπλεξε το εγκώμιο ως έναν μοναδικό επαγγελματία και το καλό παιχνίδι που έκανε με την Σερκλ δεν αφήνει και πολλά περιθώρια για σκέψεις περί αποδέσμευσης δίχως χρηματικά ανταλλάγματα.