Αυτό ήταν το τελευταίο γκολ του Βέρντε-Πριν οκτώ μήνες! (VIDEO)

Ο Ντανιέλε Βέρντε επιτέλους… σκόραρε! Ο Ιταλός εξτρέμ που ήταν μια από τις “βαριές” καλοκαιρινές επενδύσεις της ΑΕΚ δεν είχε ανταποκριθεί στις προσδοκίες που υπήρχαν για εκείνον τόσο λόγω του βιογραφικού του όσο και εξαιτίας του κασέ που διαθέτει. Κατά καιρούς είχε σημαντικές ευκαιρίες για να σκοράρει. Σε κάποιες είχε κακή επιλογή, ενώ σε άλλες ήταν και άτυχος όπως το δοκάρι με τον Ατρόμητο και η κεφαλιά που απέκρουσε ο Διούδης στο ματς με τον Παναθηναϊκό.

Χθες με τον Πανιώνιο, έκανε το καλύτερο παιχνίδι του με την φανέλα της ΑΕΚ. Άλλωστε αυτή την φορά συνδυάστηκε με το πρώτο του κιτρινόμαυρο γκολ, το οποίο μάλιστα ήταν και πανέμορφο, με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Όμως γενικώς ο Βέρντε είχε εξαιρετική εικόνα. Πολλές προσπάθειες από την πλευρά του και πολύ ενέργεια στο παιχνίδι του και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο πολύ καλές προσπάθειες.

Ο Ιταλός εξτρέμ με το τρομερό του γκολ χθες στο ΟΑΚΑ έσπασε την μακρά περίοδο «ξηρασίας» καθώς είχε να σκοράρει από τις 17 Μαρτίου, όταν στη νίκη της Βαγιαδολίδ επί της Έιμπαρ εκτός έδρας με 2-1 για την 28η αγωνιστική της La Liga είχε ισοφαρίσει με πέναλτι στο 91’ και δυο λεπτά αργότερα η ομάδα του πήρε τη νίκη με τέρμα του Γκουαρδιόλα.