Μόνος δεύτερος ο Ατρόμητος, 4-2 τον Αρη σε ματς-θρίλερ στο τέλος

Στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας σκαρφάλωσε ο Ατρόμητος, μετά τη νίκη του επί του Αρη με 4-2. Οι Περιστεριώτες προσπέρασαν τον Ολυμπιακό, που ήρθε ισόπαλος στην Ξάνθη και διατήρησαν έτσι το +5 από την ΑΕΚ.

Ο Σάκιτς έβαλε μπροστά τον Ατρόμητο στο 16′, με τον Αρη να χάνει πέναλτι με τον Μαβράι στο 56′. Ο Κουλούρης έδωσε προβάδισμα ασφαλείας στους γηπεδούχους, κάνοντας το 2-0 στο 59ο λεπτό, όμως το ματς είχε πολύ… δρόμο ακόμα. Συγκεκριμένα, σημειώθηκαν τέσσερα τέρματα από το 89ο λεπτό κι έπειτα, δίνοντας χαρακτήρα-θρίλερ στο Περιστέρι. Στο 89′ ο Κωνσταντινίδης μείωσε για τους Θεσσαλονικείς, για να έρθει στο 91′ ξανά ο Κουλύρης να γράψει το 3-1. Ενα λεπτό αργότερα ήρθε η απάντηση από τον Διαμαντόπουλο (3-2), όμως ο Ενσικουλού έδωσε τη χαριστική βολή στον Αρη στο 94′ σε ένα χορταστικό παιχνίδι, γράφοντας το τελικό 4-2.