Αδιόρθωτη η Ρεάλ Μαδρίτης, έχασε από τη Χιρόνα στο «Μπερναμπέου»!

«Κηδεία» έκανε στη Ρεάλ Μαδρίτης η Χιρόνα!

Στο παιχνίδι που άνοιξε το σημερινό πρόγραμμα της Πριμέρα Ντιβισιόν, η «Βασίλισσα» γνώρισε την ήττα 2-1 στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου» από τη Χιρόνα αν και είχε ανοίξει το σκορ, στο 25ο λεπτό.

Το γκολ του Κασεμίρο όμως δεν στάθηκε αρκετό για να πανηγυρίσουν οι Μαδριλένοι την νίκη, καθώς τα πράγματα άλλαξαν στη συνέχεια.

Οι παίκτες της Χιρόνα στο 65ο λεπτό με τον Στουάνι ισοφάρισαν σε 1-1 με εύστοχο κτύπημα πέναλτι.

Περίπου δέκα λεπτά αργότερα (75’) ο Πόρτου έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους οι οποίοι το διατήρησαν μέχρι και το τέλος.