Μια... θλίψη ο ΠΑΟΚ, δεν μπορεί να κερδίσει (0-0) τον μισό Παναθηναϊκό!

Ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να νικήσει ούτε τον Παναθηναϊκό

Ο ΠΑΟΚ δεν νίκησε ούτε τον Παναθηναϊκό, καθώς έφερε 0-0 και η ΑΕΚ, πλέον, με νίκη κόντρα στον ΟΦΗ πάει στο +4 από τους «ασπρόμαυρους» και… κλειδώνει τη δεύτερη θέση, ενώ έχουν απομείνει τρεις αγωνιστικές.

Ο ΠΑΟΚ σε όλο το παιχνίδι ήταν… χάλια και δεν μπόρεσε να πάρει το τρίποντο ούτε κόντρα στον, χωρίς κίνητρο Παναθηναϊκό, σημειώνοντας μόλις μια φάση με τον Ελ Καντουρί σε όλο το παιχνίδι.

Στο 4′ ο Μπουζούκης εκτέλεσε φάουλ από μακριά ε τον Πασχαλάκη να διώχνει δύσκολα. Ο ΠΑΟ συνέχισε να πιέζει και στο 13′ απείλησε με κεφαλιά του Καμπετσή. Στο 29ο λεπτό ο Μπουζούκης έκανε το σουτ με την μπάλα να βρίσκει αρχικά στο ποδι και στη συνέχεια στο απλωμένο χέρι του Βαρέλα. Ο Σκόμινα, αφού ενημερώθηκε και από το VAR, έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Στην επανάληψη η πρώτη φάση ανήκε και πάλι στους “πράσινους” όταν στο 53′ ο Καμπετσής έκανε το σουτ και το Πασχαλάκης έδιωξε. Στο επόμενο λεπτό ο Θεοχάρης έπιασε ανενόχλητος την κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα απελπιστικά άουτ. Ο ΠΑΟΚ δημιούργησε την πρώτη του φάση στο ματς στο 55ο λεπτό όταν ο Ελ Καντουρί βρέθηκε σε καλή θέση και πλάσαρε άουτ. Στο 65′ ο Μαουρίσιο δοκίμασε το πόδι του από μακριά αλλά δεν βρήκε στόχο. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο ΠΑΟΚ εκτέλεσε κόρνερ και ο Μάτος δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα και να τη σπρώξει στα δίχτυα. Λίγο μετά ο Χατζηθεοδωρίδης τραυματίστηκε. Ο ΠΑΟ είχε ολοκληρώσει τις αλλαγές του κι έτσι συνέχισε με δέκα.

ΠΑΟΚ (Άμπελ Φερέιρα): Πασχαλάκης, Ίνγκασον, Βαρέλα, Μιχαηλίδη, Ελ Καντουρί (81’Τσιγγάρας), Μαουρίσιο, Ροντρίγκο (81’Μάτος), Γιαννούλης, Μπίσεσβαρ (63’Στοχ), Τζόλης (63’Λημνιός), Άκπομ (73’Σφιντέρκσι).

ΠΑΟ (Γιώργος Δώνης): Διούδης, Κολοβέτσιος, Σένκεφελτ, Χατζηθεοδωρίδης, Θεοχάρης, Ζαγαρίτης (80’Σερπεζής), Μπουζούκης (79’Περέα), Ανουάρ, Αλεξανδρόπουλος (80’Κολοβός), Μακέντα (80’Μπεκ), Καμπετσής (65’Χατζηγιοβάννης).