Αθεράπευτα Έγκυρα Κιτρινόμαυρα

Με «κιτρινόμαυρα» γκολ κέρδισε ο Ηρακλής

0

Με δυο γκολ του πρώην φορ της ΑΕΚ, Θωμά Τσίτα, ο Ηρακλής άφησε πίσω την ήττα στην πρεμιέρα από τον Ορφέα Ξάνθη και με εντυπωσιακό τρόπο (3-0) πέρασε από την έδρα της Ελπίδας Σαπών.

Στο 37ο λεπτό ο Τσίτας έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα της Θεσσαλονίκης σκοράροντας από πλάγια θέση. Τα τέρματα του Ηρακλή διπλασίασε ο Παναγιωτίδης στο 55′, ενώ οι «κυανόλευκοι» πίεζαν συνεχώς. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Τσίτας, σκοράροντας για δεύτερη φορά στο 66′.

Ο Γιάννης Παπαδόπουλος ήταν ο άτυχος του παιχνιδιού καθώς αποχώρησε λίγα λεπτά πριν από τη λήξη, έχοντας αισθανθεί σφίξιμο στο πόδι. Βασικός για τον Ηρακλή και ο πρώην της ΑΕΚ, Πουρτουλίδης.