Καμπιονάτο: Η τρομερή Νάπολι πάει ολοταχώς για πρωτάθλημα!

Η τρομερή Νάπολι πάει ολοταχώς για πρωτάθλημα!

Η φοβερή και τρομερή Νάπολι επικράτησε 3-2 της Ουντινέζε, έγραψε ιστορία και πάει ολοταχώς για το πρωτάθλημα.

Η Νάπολι προηγήθηκε με 3-0, η Ουντινέζε επέστρεψε με δύο γκολ σε τρία λεπτά αλλά η ομάδα του Σπαλέτι πήρε τη νίκη με 3-2 και έγραψε ιστορία (11 σερί επιτυχίες στο πρωτάθλημα την ίδια σεζόν για πρώτη φορά)

Ο Οσιμέν μόλις στο 15ο λεπτό άνοιξε το σκορ με κεφαλιά μετά από ασίστ του Ελμάς. Ο Ζιελίνσκι στο 31ο λεπτό έκανε το 2-0 με ωραίο τελείωμα και στο 58’ ο Ελμάς, ύστερα από ωραία μπαλιά του Ανγκισά, ήταν εκείνος που έγραψε το 3-0.]

Η Ουντινέζε κατάφερε να μειώσει με ωραία προσπάθεια του Νεστορόφσκι στο 79’ και τρία λεπτά μετά με το γκολ του Σάμαρτζιτς (3-2) έκανε το ματς…θρίλερ αλλά ως εκεί αφού η Νάπολι πήρε τη νίκη και για την ώρα μπορεί να την…σταματήσει μόνο το Μουντιάλ στο Κατάρ.

Γιώργος Τσακίρης: Καλή Ανάσταση και έπειτα διπλό στο Φάληρο...