Μπακασέτας: Μοιραίος για την Τράμπζονσπορ με χαμένο πέναλτι στο… 98’! (VIDEO)

Ο Τάσος Μπακασέτας θα μπορούσε να χαρίσει την νίκη με ανατροπή στην Τράμπζονσπορ, όμως ο Έλληνας μεσοεπιθετικός αστόχησε σε πέναλτι στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων που θα έδινε την νίκη απέναντι στην Γκιρεσούνσπορ!

Περίοδο, όπου όλα του πάνε στραβά περνάει ο Τάσος Μπακασέτας, ο οποίος μετά από ένα εκρηκτικό ξεκίνημα έχει να σκοράρει πάνω από τρεις μήνες σε αγώνα πρωταθλήματος.

Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός είχε την ευκαιρία να γίνει ήρωας στην αναμέτρηση απέναντι στην Γκιρεσούνσπορ, όμως το πέναλτι που εκτέλεσε στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων και με το σκορ στο 1-1 ήταν κακό.

Ο Μπακασέτας σημάδεψε το κέντρο της εστίας, ο αντίπαλος τερματοφύλακας απέκρουσε με τα πόδια και η ομάδα της Τραπεζούντας δεν κατάφερε να κερδίσει και να πάει την διαφορά από τους διώκτες της στο +11.

Γιώργος Τσακίρης: Καλή Ανάσταση και έπειτα διπλό στο Φάληρο...