Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Ρόμα 6-2: Πάρτι πρόκρισης για την ομάδα του Σόλσκιερ (VIDEO)

Με το ένα πόδι στον τελικό η Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποδέχτηκε στην Αγγλία τη Ρόμα, την οποία συνέτριψε με 6-2 για τον πρώτο ημιτελικό του Europa League.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Ρωμαίοι ανέτρεψαν το γρήγορο γκολ του Μπρούνο Φερνάντες με τα τέρματα των Πελεγκρίνι και Τζέκο και πήγαν στην ανάπαυλα με το σκορ στο 1-2.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για τους γηπεδούχους που με τέρματα των Φερνάντες, Γκρίνγουντ, Πογκμπά και δυο του Καβάνι, έφτασαν στο τελικό 6-2.

Πλέον, μετά το σημερινό αποτέλεσμα, η ρεβάνς της επόμενης Πέμπτης αποκτάει διαδικαστικό χαρακτήρα.