ΑΕΚ: «Πλήρωσε» το κακό ξεκίνημα-Ήττα με 12-7 από την Βουλιαγμένη

Δεν τα κατάφεραν τα κορίτσια της ΑΕΚ

Το νωθρό ξεκίνημα της πλήρωσε η γυναικεία ομάδα πόλο της ΑΕΚ που ηττήθηκε με 12-7 από την Βουλιαγμένη.

Η αντίπαλη ομάδα εξασφάλισε ουσιαστικά την νίκη από το πρώτο δεκάλεπτο στον αγώνα της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Η ομάδα της Αντιόπης Μελιδώνη  προηγήθηκε με 5-0 στα πρώτα λεπτά της συνάντησης και διατήρησε το προβάδισμα αυτό μέχρι το τέλος του αγώνα, παρά την προσπάθεια που κατέβαλε η ομάδα της Κικής Λιόση.

Τα οκτάλεπτα: 4-0, 1-1, 3-4, 4-2.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (προπονήτρια Αντιόπη Μελιδώνη): Κοτσιώνη, Κούλχαας 2, Ανδρεάδη, Μουστακαρία, Γιαννοπούλου 1, Ξενάκη 2, Νίνου, Γαρδέρη, Κώτσια 1, Διαμαντοπούλου 2, Κοντονή 2, Καϊάφα 1, Πατρα 1, Καλογεροπούλου, Σάντα.

ΑΕΚ (προπονήτρια Κική Λιόση): Τσουρή, Δρένιου, Α. Λούδη 2, Ε. Λούδη 1, Πατερου, Μαστρόκαλου 1, Μπενέκου 1, Στρατιδάκη 1, Ζοφώλη 1, Μπαλωμενάκη, Παντελίδου, Γροζοπούλου, Λαβί, Δανέζη, Τσόπελα.

Διαιτητές: Μπουδραμής – Μικεδάκης.

Αλυταρχης: Ευθύμης Αρχιμανδρίτης