Κόκκινη και συντριβή για Αραούχο (VIDEO)!

«Καμπανάκι» της Λας Πάλμας σε Αραούχο: «Δεν πας πουθενά!»

Αποβολή για τον Αργεντίνο πρώην φορ της ΑΕΚ

Τραγική ήταν η συμμετοχή του Σέρχιο Αραούχο με τη Λας Πάλμας στον εκτός έδρας αγώνα κόντρα στην Καστεγιόν.

Ο πρώην άσος της ΑΕΚ αποβλήθηκε με δυο κίτρινες κάρτες μέσα σε τρία λεπτά. Και οι δυο υπερβολικές.

Όπως και να έχει όμως μόλις στο 27ο λεπτό ο Αργεντίνος έφυγε με κόκκινη για τα αποδυτήρια και η Λας Πάλμας συνετρίβη με 4-0 στην έδρα της ουραγού Καστεγιόν.

Μετά από αυτή την ήττα για την 27η ημέρα στο «Νόου Εστάδιο Κασταλία», η Λας Πάλμας έπεσε στην 11η θέση της βαθμολογίας της Σεγούντα με 35 βαθμούς.

Πλέον θα πρέπει να προσπαθήσει πολύ για να προλάβει έστω την 6η θέση και να μπει τουλάχιστον στα πλεϊ οφ ανόδου.

Ο Αραούχο έχει παίξει φέτος σε 16 αγώνες (μόλις 2 ολόκληρα 90λεπτα) σκοράροντας πέντε φορές ως τώρα.