Ινσούα: Ντεμπούτο με κίτρινη με την Αλδοσίβι

Ντεμπούτο με τη φανέλα της Αλδοσίβι έκανε ο Εμάνουελ Ινσούα

Το ντεμπούτο του με τη φανέλα της Αλδοσίβι πραγματοποίησε ο Εμάνουελ Ινσούα.

Ο Αργεντινός αμυντικός αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά του αγώνα κόντρα στην Ρασίνγκ. Το εκτός έδρας 2-2 κρίνεται ως καλό αποτέλεσμα για την ομάδα του πρώην αμυντικού της ΑΕΚ ο οποίος έχει δοθεί δανεικός ως το φινάλε της φετινής σεζόν.

Ο Ινσούα (με το 13 στην πλάτη) έπαιξε κλασσικά ως αριστερός μπακ δίπλα στον αδερφό του Εμιλιάνο που έπαιξε ως αριστερό στόπερ. Η εμφάνιση του γίνεται μάλλον ικανοποιητική αν και κατά την προσφιλή του συνήθεια ο Εμάνουελ δέχτηκε αμέσως κίτρινη κάρτα.

Ήταν η πρώτη την οποία έβγαλε στον αγώνα αυτό ο διαιτητής Φακούντο Τέγιο και συγκεκριμένα στο 27ο λεπτό. Η Αλδοσίβι άγγιξε τη νίκη, αλλα ισοφαρίστηκε στο 86ο λεπτό σε 2-2 από τον Τσανκαλάι στο «Χουάν Ντομίνγκο Περόν».