Ντεμπούτο με αυτογκόλ ο Παουλίνιο (VIDEO)

Δείτε το αυτογκόλ του Παουλίνιο

Τραγικό ήταν το ντεμπούτο του Παουλίνιο με την Ζιλ Βισέντε στο πορτογαλικό πρωτάθλημα.

Η φετινή χρονιά πάει από το κακό στο χειρότερο για τον πρώην αμυντικό της ΑΕΚ. Ο πορτογάλος μπακ έφυγε πριν από λίγες μέρες από την «Ενωση» και πήγε στην προτελευταία ομάδα της Πορτογαλίας. Έκανε ντεμπούτο χθες στον εκτός έδρας αγώνα με την Μποαβίστα στο γήπεδο «Ντο Μπέσα» του Οπόρτο.

Ξεκίνησε βασικός και λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου με αυτογκόλ (!) ισοφάρισε. Σε σέντρα των γηπεδούχων από τα αριστερά και μετά από στραβοκλωτσιά του συμπαίκτη του, επερχόμενος χωρίς να κοντρολάρει την φάση την έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της άδειας εστίας της Ζιλ Βισέντε.

Για μια ακόμα φορά κακή θέση στην άμυνα και μοιραία αυτογκόλ. Οι κακές εμφανίσεις συνεχίζονται και στη νέα του ομάδα. Το καλό είναι ότι λίγο πριν το φινάλε η Ζιλ Βισέντε κατάφερε να σκοράρει και να νικήσει (2-1) εκτός έδρας την Μποαβίστα την οποία προπονεί ο πρώην τεχνικός του παναθηναϊκού Ζεσουάλντο Φερέιρα. Ο

Παουλίνιο δεν ολοκλήρωσε τον αγώνα καθώς 1 λεπτό πριν την συμπλήρωση των 90 έγινε αλλαγή και πήγε στο πάγκο.

Δείτε το αυτογκόλ του Παουλίνιο στο Μποαβίστα – Ζιλ Βισέντε 1-2