Τρομερός Γιακουμάκης: 4 γκολ απόψε - 3ος σκόρερ στην Ευρώπη, πέρασε τον Κριστιάνο! (VIDEO)

Πλέον ο Γιώργος Γιακουμάκης είναι ο 3ος σκόρερ της Ευρώπης

Ο Γιώργος Γιακουμάκης βγάζει μάτια με την φανέλα της Φένλο και την βοηθάει στο να παραμείνει στην κατηγορία.

Η Φένλο κέρδισε με 1-4 την Ντε Χαγκ με τέσσερα (!) γκολ του πρώην επιθετικού της ΑΕΚ, Γιώργο Γιακουμάκη.

Ο Ελληνας σέντερ φορ σκόραρε από τα 11 βήματα στο 6ο λεπτό, ενώ στο 58′ σκόραρε ένα σεντερφορίσιο γκολ, καθώς κέρδισε την άμυνα της Ντε Χαγκ και έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Μπουράρντ μείωσε στο 65′ για την Ντε Χαγκ, όμως τρία λεπτά αργότερα ο Γιακουμάκης πήρε πάλι το όπλο του κάνοντας σε 1-3 έπειτα από εξαιρετική αντεπίθεση της ομάδας του.

Λίγο πριν το τέλος του ματς ο Γιακουμάκης έκανε το τελικό 1-4, σκοράροντας ξανά από τα ένδεκα βήματα.

Πλέον ο Γιακουμάκης είναι ο 3ος σκόρερ στην Ευρώπη, έχοντας πλέον 16 γκολ ξεπερνώντας τον Κριστιάνο Ρονάλντο που έχει 15.