Πόνσε: Εσωσε την Σπάρτακ στο ντέρμπι με την Ζενίτ (VIDEO)

Ο Εζέκιελ Πόνσε έδειξε την αξία του

Για μια ακόμη φορά ο Εζέκιελ Πόνσε έδειξε την αξία του και έσωσε την Σπαρτάκ Μόσχας.

Ο πρώην άσος της ΑΕΚ ισοφάρισε σε 1-1 στο 88ο λεπτό για την ομάδα της ρωσικής πρωτεύουσας κόντρα στη Ζενίτ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί με τον Γιερόχιν στο 65ο λεπτό και όλα έδειχναν ότι θα έφευγαν με το διπλό από την Otkritie Arena. Ο Αργεντίνος άσος όμως έδωσε τη λύση για την πρώην ομάδα του Μάσιμο Καρέρα και την κράτησε ισόβαθμη της Ζενίτ στην κορυφή του ρωσικού πρωταθλήματος με 21 πόντους έπειτα από 10 αγώνες. Ηταν το 4ο φετινό γκολ σε 8 αγώνες για τον «Εσε» Πόνσε.