«Χάλκινος» ο Λεούσης

Πολύ καλή ήταν η παρουσία των αθλητών της ΑΕΚ και στους σημερινούς αγώνες στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ποδηλασίας που πραγματοποιείται στα Τρίκαλα.

Συγκεκριμένα ο Παναγιώτης Λεούσης τερμάτισε έκτος στην αντοχή και τρίτος στο χρονόμετρο, κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο. Αντίθετα άτυχη στάθηκε η Ελένη Κοκολιού η οποία τερμάτισε στην 11η θέση στην αντοχή και 4η στο χρονόμετρο, χάνοντας το μετάλλιο για τρία εκατοστά του δευτερολέπτου

Τελευταίας αγώνας για την ΑΕΚ είναι η αντοχή στην κατηγορία των Εφήβων με την συμμετοχή του Παναγιώτη Τσιμπουκά στα 120χλμ. Η θερμοκρασία στα Τρίκαλα φτάνει τους 39 βαθμούς γεγονός που δυσκολεύει τις προσπάθειες των αθλητών. Η έφορος, Θωμαή Κυριακάκη θέλησε να ευχαριστήσει και όλους τους γονείς των παιδιών για την συμβολή και την βοήθεια τους.