ΝΒΑ: Με απίστευτο Αντετοκούνμπο οι Μπακς «διέλυσαν» τους Θάντερ με 118-93 (VIDEO)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ολοκλήρωσε την αναμέτρηση έχοντας 30 πόντους, 19 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 μπλοκ

Ο Έλληνας σούπερ σταρ με τρομερή εμφάνιση οδήγησε τους Μπακς σε μια άνετη επικράτηση επί των Θάντερ με 118-93.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ολοκλήρωσε την αναμέτρηση έχοντας 30 πόντους, 19 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 μπλοκ σε 34 λεπτά συμμετοχής, με 13/18 δίποντα και 4/6 βολές.

Τα «Ελάφια» με εξαίρεση το δεύτερο δωδεκάλεπτο κυριάρχησαν στην αναμέτρηση και έφτασαν με μεγάλη άνεση στη νίκη, έχοντας ως απόλυτο πρωταγωνιστή τον «Greek Freak», με τους Μπακς να κάνουν εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι έκλεισαν το πρώτο δωδεκάλεπτο προηγούμενοι με 25-22, όμως οι Θάντερ έβγαλαν αντίδραση στη δεύτερη περίοδο και κατάφεραν να μειώσουν στον πόντο στη λήξη του ημιχρόνου (48-47).

Στο τρίτο δωδεκάλεπτο, ωστόσο οι Μπακς ήταν καταιγιστικοί και με επί μέρους 34-17, εκτόξευσαν την διαφορά στο +18 (82-64), βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη τους, αφού στη τέταρτη περίοδο δεν απειλήθηκαν από τους Θάντερ.

Πάνος Λούπος: Στην Τούμπα έβαλε πέρυσι τις βάσεις, εκεί μπορεί φέτος να το τελειώσει