ΑΕΚ: Βασικός ο Κάλενς στη φιλική νίκη του Περού (2-0) κόντρα στη Νικαράγουα - Σκόραρε αλλά ακυρώθηκε το γκολ του για οφσάιντ (VIDEO)

Ο Περουβιανός κεντρικός αμυντικός της ΑΕΚ Αλεξάντερ Κάλενς αγωνίστηκε και τα 90 λεπτά στη φιλική νίκη της εθνικής του ομάδας επί της Νικαράγουα (2-0) στο στάδιο Ματούτε.

Στο 67ο λεπτό του ματς, με το σκορ στο 2-0 υπέρ του Περού, ο 31χρονος στόπερ βρήκε και δίχτυα για το 3-0 της ομάδας του, με το γκολ του να ακυρώνεται για οφσάιντ!

Τα άλλα δύο τέρματα σημείωσαν οι Γκριμάλντο και Λαπάντουλα μετά από δύο ασίστ του Άντι Πόλο.

Τάσος Καπετανάκος: «Η ΑΕΚ τρομοκρατεί ξανά το ελληνικό ποδόσφαιρο – Αραούχο, Κάλενς… Σλίβκα» (VIDEO)