ΝΒΑ: Περίπατος των Μπακς στη Σάρλοτ με double double του Αντετοκούνμπο

Ο Έλληνας σούπερ σταρ στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων για ακόμη ένα ματς οδηγώντας τους Μπακς στη νίκη κόντρα στους Χόρνετς με 111-99

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ολοκλήρωσε την αναμέτρηση έχοντας 24 πόντους, 10 ριμπάουντ και 5 ασίστ σε 33 λεπτά συμμετοχής, με 2/2 τρίποντα, 8/13 δίποντα και 2/3 βολές.

Οι Μπακς πήραν από το ξεκίνημα τα ηνία της αναμέτρησης και έκλεισαν το πρώτο δωδεκάλεπτο προηγούμενοι με 25-35, ενώ συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό και στη δεύτερη περίοδο ανεβάζοντας την διαφορά στο +19 (51-70).

Τα «Ελάφια» είχαν τον έλεγχο του αγώνα και στο δεύτερο ημίχρονο, κλείνοντας το τρίτο δωδεκάλεπτο στο +18 (74-92), επιτρέποντας στον Ντοκ Ρίβερς να περάσει την second unit στη τέταρτη περίοδο.

Για τους Σάρλοτ Χόρνετς ξεχώρισε ο Μπράντον Μίλερ που είχε 21 πόντους και 7 ριμπάουντ, ενώ ο Βασίλιε Μίσιτς σε 15 λεπτά συμμετοχής κατέγραψε 2 πόντους, 1 ριμπάουντ και 7 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 25-35, 51-70, 74-92, 99-111

Τάσος Καπετανάκος: «Η ΑΕΚ τρομοκρατεί ξανά το ελληνικό ποδόσφαιρο – Αραούχο, Κάλενς… Σλίβκα» (VIDEO)