Conference League: Απέκλεισε την Μπέτις και συνεχίζει η Ντιναμό - «Διπλό» και πρόκριση της Σερβέτ (0-1) στη Λουντογκόρετς

Πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa Conference League, κατάφεραν να πάρουν Ντινάμο Ζάγκρεμπ και Σερβέτ

Ντινάμο Ζάγκρεμπ και Σερβέτ κατάφεραν να επικρατήσουν απέναντι σε Ρεάλ Μπέτις και Λουντογκόρετς αντίστοιχα, κλείνοντας εισιτήριο για τη φάση των «16» του Europa Conference League.

Το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα της Ντινάμο Ζάγκρεμπ κόντρα στη Ρεάλ Μπέτις (0-1), σε συνδυασμό με το σημερινό ισόπαλο 1-1, ήταν αρκετό για να δώσει την πρόκριση στους «16» του Europa Conference League. Αν και οι Ισπανοί κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, με γκολ που πέτυχε ο Μπακαμπού. Ωστόσο, οι Κροάτες μπήκαν δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο και με τον Κανέκο, έφτασαν στην ισοφάριση στο 58ο λεπτό.

Η Σερβέτ φιλοξενήθηκε από τη Λουντογκόρετς για το δεύτερο μεταξύ του παιχνίδι (0-0 το πρώτο παιχνίδι) και κατάφερε να πάρει και αυτή το εισιτήριο για τους «16» του θεσμού, χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Κονιά από το 6ο λεπτό του αγώνα. Το σκορ αυτό έμεινε μέχρι το τέλος, και η ομάδα από την Ελβετία έκλεισε την θέση της στην αυριανή κλήρωση.

Ντινάμο Ζάγκρεμπ – Μπέτις 1-1: (Κανέκο 58′ – Μπακαμπού 38′)

Λουντογκόρετς-Σερβέτ 0-1: (Κονιά 6′)

Πάνος Λούπος: Στην Τούμπα έβαλε πέρυσι τις βάσεις, εκεί μπορεί φέτος να το τελειώσει