Europa League: Η Μίλαν καθάρισε (3-0) τη Ρέν - Θρίαμβος της Καραμπάγκ (2-4) επί της Μπράγκα

Όσα έγιναν στα βραδινά παιχνίδια του Europa League

Με τέσσερις αναμετρήσεις συνεχίστηκε η δράση στο Europa League.

Στην Ιταλία, η Ρεν ήταν ανταγωνιστική στο πρώτο ημίχρονο αλλά η Μίλαν σοβαρεύτηκε και εν τέλει έφτασε σε άνετη νίκη με 3-0, κλειδώνοντας από απόψε την υπόθεση πρόκριση.

Φοβερή η Καραμπάγκ, διέλυσε με 2-4 την Μπράγκα μέσα στην Πορτογαλία, χάνοντας μάλιστα ευκαιρίες και για ακόμα μεγαλύτερο σκορ.

Στην Λισσαβώνα, η Μπενφίκα με γκολ στις καθυστερήσεις κέρδισε με 2-1 την Τουλούζ και πήρε προβάδισμα πρόκρισης ενόψει της ρεβάνς στη Γαλλία.

Τέλος, Λανς και Φράιμπουργκ αναδείχθηκαν ισόπαλες με 0-0 στη Γαλλία και η πρόκριση θα κριθεί στη Γερμανία την ερχόμενη Πέμπτη.

• Μπενφίκα-Τουλούζ 2-1

Εγκλήματα της ΑΕΚ στην Τούμπα, έχασε 3-2 | AEK Τalk 28/4/24 -Στ. Καζαντζόγλου (VIDEO)