Φοβερή Μπράιτον διέλυσε με τεσσάρα (4-2) την Τότεναμ

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο έκλεισε την χρονιά η Μπράιτον, που επικράτησε με 4-2 της Τότεναμ

Η Μπράιτον φιλοξένησε την Τότεναμ για την 19η αγωνιστική της Premier League, με τους «Γλάρους» να επικρατούν με 4-2.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυναμικά με τον Ντάνι Ουέλμπεκ να χάνει διπλή ευκαιρία στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης. Το σκορ άνοιξε πέντε λεπτά αργότερα ο Χίνσελγουντ μετά από πάσα του Ζοάο Πέντρο, με τον Βραζιλιάνο να διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του από την άσπρη βούλα στο 23’.

Το 3-0 ήρθε στο 63′ με ένα φανταστικό σουτ που έκανε ο Πέβρις Εστουπινιάν, ενώ στο 75′ ο Ζοάο Πέντρο πέτυχε εκ νέου από την άσπρη βούλα το δεύτερο προσωπικό του γκολ στην αναμέτρηση για το 4-0.

Η Τότεναμ κατάφερε να μειώσει αρχικά σε 4-1 με τον Αλέχο Βέλις στο 81’, ενώ ο Μπεν Ντέιβις διαμόρφωσε το τελικό 4-2 τέσσερα λεπτά αργότερα. Με αυτή την ήττα η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου, έμεινε κι άλλο πίσω από την διεκδίκηση του πρωταθλήματος, παρά το καλό ξεκίνημα που έκανε στη φετινή σεζόν

Τάσος Καπετανάκος: «Η ΑΕΚ τρομοκρατεί ξανά το ελληνικό ποδόσφαιρο – Αραούχο, Κάλενς… Σλίβκα» (VIDEO)