Αστον Βίλα: Ο Εμερι ενοχλήθηκε από το VAR

Οι δηλώσεις του Εμερι

Η Αστον Βίλα παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στην Σέφιλντ Γιουνάϊτεντ, ωστόσο εξακολουθεί να βρίσκεται στα «υψηλά πατώματα» της Premier League, μετά από 18 αγωνιστικές στο κορυφαίο πρωτάθλημα του πλανήτη.

Η αναμέτρηση κρίθηκε στα τελευταία λεπτά, με τον Νικολό Ζανιόλο να σκοράρει στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων για τους «χωριάτες», ενώ σε αρκετές περιπτώσεις κατά την διάρκεια του ματς, επενέβη ο VAR γεγονός που δυσαρέστησε τον προπονητή της Αστον Βίλα, Ουνάϊ Εμερι:

«Είχε πάρα πολύ VAR απόψε. Δέχομαι το VAR αλλά ήταν πάρα πολύ. Για τον σκοπό αυτόν δεν ήταν απαραίτητο. Τελικά ήταν ένα πολύ καλός βαθμός. Είμαστε απογοητευμένοι με το αποτέλεσμα, αλλά πρέπει να το αποδεχθούμε».

Πάνος Λούπος: Στην Τούμπα έβαλε πέρυσι τις βάσεις, εκεί μπορεί φέτος να το τελειώσει