ΑΕΚ-Αρης 1-0: Γκολ και φάσεις (VIDEO)

Δείτε τις καλύτερες στιγμές του αγώνα της ΑΕΚ με τον Άρη

Η ΑΕΚ δεν έπιασε σούπερ φόρμα, δεν ήταν ξανά στη μέρα της στις πολλές ευκαιρίες που είχε, αλλά ο Ντομαγκόι Βίντα έδωσε την λύση στο 59′ και με κεφαλιά-δυναμίτη έδωσε τη νίκη με 1-0 επί του Άρη για την Super League.

Η Ένωση έδειξε κουρασμένη και δίχως ιδέες στο α’ ημίχρονο, ενώ δεν βρήκε γκολ στο δοκάρι του Μάνταλου και την μεγάλη ευκαιρία του Πινέδα απέναντι στην σφιχτή άμυνα του Μάντζιου. Στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξε πρόσωπο, μπήκε με ενέργεια και διάθεση και τελικά βρήκε το γκολ της νίκης, ενώ έχασε και άλλες για να είναι πιο ήρεμη.

Επόμενο ματς για την ΑΕΚ απέναντι στον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο την Κυριακή.

ΑΕΚ-Αρης 1-0

Πάνος Λούπος: Στην Τούμπα έβαλε πέρυσι τις βάσεις, εκεί μπορεί φέτος να το τελειώσει