Super League: Ο ΠΑΟΚ με το ζόρι 2-1 τον Παναιτωλικό

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 2-1 του Παναιτωλικού με ανατροπή στην Τούμπα

Με τα χίλια ζόρια επικράτησε του Παναιτωλικού ο ΠΑΟΚ στην Τούμπα. Η ομάδα του… επαναστάτη Ραζβάν Λουτσέσκου νίκησε 2-1 με ανατροπή απέναντι στους Αγρινιώτες που προηγήθηκανα από νωρίς στην Θεσσαλονίκη.

Τα «καναρίνια» προηγήθηκαν με τον Σίλβα Τορεχόν Πέδρο (20’) αλλά οι «ασπρόμαυροι» ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση πριν βγει το ημίχρονο, με τους Αλί Σαμάτα (26’) και Αντρίγια Ζίβκοβιτς (36’). Και κάπου εκεί… τελείωσε το ματς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με καλό ρυθμό και τον Σαμάτα να σπαταλάει την πρώτη καλή στιγμή, όταν μόλις στο 4’ η κεφαλιά του πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Στέφανο Καπίνο.

Το δοκάρι ήταν αυτό που γλύτωσε τους φιλοξενούμενους δέκα λεπτά αργότερα, στο δυνατό σουτ-φάουλ του Μαγκομέντ Οζντόεφ. Κι αφού δεν ήρθε το γκολ για τους γηπεδούχους, ήρθε για τον Παναιτωλικό

Εγκλήματα της ΑΕΚ στην Τούμπα, έχασε 3-2 | AEK Τalk 28/4/24 -Στ. Καζαντζόγλου (VIDEO)