Χατ τρικ μέσα σε 14 λεπτά με την ΑΪΚ Στοκχόλμης ο Πίττας!

Ανεπανάληπτη εμφάνιση από τον Γιάννη Πίττα, που έκανε χατ τρικ μέσα σε 14 λεπτά με τη φανέλα της ΑΪΚ Στοκχόλμης

Ο Γιάννης Πίττας άφησε τη ζέστη της Κύπρου για το κρύο της Σουηδίας το καλοκαίρι και φαίνεται πως τόσο εκείνος, όσο και οι άνθρωποι της ΑΪΚ Στοκχόλμης, δικαιώνονται.

Ο Κύπριος επιθετικός ολοκλήρωσε τη σεζόν με εννέα γκολ σε 13 ματς με το σουηδικό κλαμπ, σημειώνοντας μάλιστα χατ τρικ μέσα σε 14 λεπτά στο τελευταίο παιχνίδι της σεζόν!

Η ΑΪΚ επικράτησε 3-1 της Βάρναμο, με τον Πίττα να ανοίγει το σκορ στο 17′, να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 19′ και να σκοράρει και τρίτη φορά στο 31′, ανοίγοντας έτσι τον δρόμο για τη νίκη.

Ειδικά το τρίτο γκολ, είναι να το βλέπεις και να το ξαναβλέπεις…

Σταμάτης Βούλγαρης: Τα «ρεπορτάζ» που ξεφτιλίστηκαν σε χρόνο dt