Αντίπαλοι ΑΕΚ: Δεν σηκώνει κεφάλι ο Άγιαξ - Νέα γκέλα με ισοπαλία (2-2) κόντρα στην Αλμέρε Σίτι

Ακόμα ένα στραβοπάτημα για τον Άγιαξ

Εκεί που έδειχνε να συνέρχεται, ο Άγιαξ έκανε νέο πισωγύρισμα στο ολλανδικό πρωτάθλημα καθώς έμεινε στο ισόπαλο 2-2 εκτός έδρας κόντρα στην Αλμέρε Σίτι.

Η ομάδα του Τζον φαντ’ Σχιπ, αντίπαλος της ΑΕΚ στους ομίλους του Europa League, μολονότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 67ο λεπτό, κατάφερε στη συνέχεια να πιέσει και να κάνει την ανατροπή με τα γκολ των Ακπομ (68′) και Ταχίροβιτς (82′), αλλά στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με το πέναλτι του Ρομπινέ.

Γιώργος Τσακίρης: Καλή Ανάσταση και έπειτα διπλό στο Φάληρο...