Βαριά ήττα για την ΑΕΚ Β´, 0-3 από την Νίκη Βόλου μέσα στα Σπάτα!

Ήττα για την ΑΕΚ Β

Δεν τα κατάφερε η ΑΕΚ Β κόντρα στη Νίκη Βόλου και γνώρισε βαριά ήττα.

Η ομάδα της Μαγνησίας έφυγε με το διπλό από το «Σεραφείδιο» με σκορ 3-0 στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου της Super League 2, χάρη σε τέρματα των Ριμπέιρο, Μιράντα και Κάσσου.

Έτσι, μετά από αυτή την ήττα η δεύτερη ομάδα της Ένωσης παρέμεινε στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με 3 βαθμούς, ενώ η Νίκη Βόλου ανέβηκε στην 5η με 9.

Οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν καλύτερες προϋποθέσεις για γκολ και έφτασαν δύο φορές σε αυτό στο δεύτερο ημίχρονο, αρχικά με τον Ριμπέιρο στο 65′ και λίγο αργότερα (77′) με τον Μιράντα. Νέα ατυχία για τον ταλαιπωρημένο από τραυματισμούς Άνελ Σαμπανάτζοβιτς που έφυγε από το γήπεδο με μυϊκό τραυματισμό, μόλις τέσσερα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγώνα!

ΔΕΙΤΕ ΞΑΝΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ

Η εξέλιξη του αγώνα
1′ Έναρξη της αναμέτρησης
16′ Κίτρινη κάρτα στον Γαβριηλίδη.
26′ Ο Γκίνης απέκρουσε με το πόδι το σουτ του Τζιώρα μέσα από την περιοχή.
32′ Εντυπωσιακή απόκρουση Γκίνη σε πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Ριμπέιρο.
45+1 Κίτρινη κάρτα στον Τιεϊ.

45+2’ Λήξη πρώτου ημιχρόνου, ΑΕΚ Β-Νίκη Βόλου 0-0
46′ Έναρξη δεύτερου μέρους.
56′ Κίτρινη κάρτα στον Χριστόπουλο.
65′ Το 0-1 για τη Νίκη Βόλου με σουτ του Ριμπέιρο μέσα από την περιοχή στο δεξί «παράθυρο» του Γκίνη.
71′ Ο Ανελ Σαμπανάτζοβιτς πέφτει στο έδαφος λόγω μυϊκού τραυματισμού, μόλις τέσσερα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο. Αντικαθίσταται άμεσα από τον Τζέιμς Πανερά.
77′ Το 0-2 για τη Νίκη μετά από ατομική προσπάθεια και συρτό διαγώνιο σουτ του Μιράντα από τα δεξιά.
87′ Ο Κάσσος κάνει το 0-3 με σουτ μέσα από την περιοχή στη δεξιά γωνία της εστίας της ΑΕΚ Β.
90+4’ Λήξη του αγώνα.Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

ΑΕΚ Β: Γκίνης, Κάτσικας, Κοσίδης, Χρυσόπουλος, Γεωργέας, Ραντόνια, Ρουκουνάκης (67′
Σαμπανάτζοβιτς – 73′ Πανεράς) Ανδρικόπουλος (67′ Κοντορουχάς) Λαμαράνα, Χριστόπουλος (83′ Σταμούλης) Τιεϊ (83′ Μουστάκας)

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Γκαραβέλης, Κάσσος, Μπαχανάκ (55′ Γρομητσάρης) Ανδρέου, Αναστασίου, Γαβριηλίδης (55′ Λίταινας) Παναγιωτίδης, Κυριακίδης, Ριμπέιρο (79′ Τοπαλίδης) Κρητικός (64′ Κρητικός) Τζιώρας (64′ Μοράρ).

Διαιτητής: Ανδρέας Βλάχος (ΕΠΣΑΝΑ)
Βοηθοί: Κωνσταντίνος Σούζας (ΕΠΣΑΝΑ) Δήμητρα Τσαγανού (ΕΠΣΔΑ)
4ος: Αλέξανδρος Δραγάτης (ΕΠΣΑΝΑ)

Η Ανάλυση του ΠΑΟΚ - ΑΕΚ από τον Άκη Ζήκο | AEK After 29/04/24 - Στ. Καζαντζόγλου