Αντίπαλοι ΑΕΚ: Γκέλα (1-1) η Μπράιτον εντός με την Φούλαμ

Nέα απώλεια βαθμών για την Μπράιτον στην Premier League

Ξανά γκέλα για την Μπράιτον στην Premier League καθώς αναδείχθηκε ισόπαλι 1-1 με την Φούλαμ εντός έδρας.

Η αντίπαλος της ΑΕΚ στο Europa League, προηγήθηκε στο 26ο λεπτό με γκολ του Φέργκιουσον έπειτα από ασιστ του Γκρος. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 65′ με τον Παλίνια.

Η Μπράιτον έπειτα, δεν κατάφερε να βρει κάποιο γκολ που θα την βάλει ξανά σε θέση οδηγού σε ένα ματς που τελείωσε έπειτα από 100 αγωνιστικά λεπτά.

Οι «γλάροι» έμειναν μακριά από τις νίκες στο πρωτάθλημα για τέταρτο σερί ματς

Τάσος Καπετανάκος: «Η ΑΕΚ τρομοκρατεί ξανά το ελληνικό ποδόσφαιρο – Αραούχο, Κάλενς… Σλίβκα» (VIDEO)