Και άλλο γκολ στην Εσθονία ο Γιάννης Τσιβελεκίδης (VIDEO)

Ο Γιάννης Τσιβελεκίδης σκοράρει κατά ριπάς στην Εσθονία, έστω κι αν αγωνίζεται ως στόπερ στην Κάλιου

Σκοράρει κατά ριπάς στην Εσθονία ο Γιάννης Τσιβελεκίδης!

Ο Γιάννης Τσιβελεκίδης δεν σταματάει να σκοράρει στην Εσθονία, παρότι ο ρόλος του είναι να… σταματά τα γκολ. Ο κεντρικός αμυντικός της Κάλιου άνοιξε τον δρόμο της νίκης 3-1 κόντρα στη Λάγκρι για τη φάση των 16 του Κυπέλλου Εσθονίας.

Ο Τσιβελεκίδης σκόραρε στο 14ο λεπτό του αγώνα με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση φάουλ με γέμισμα. Το γκολ του 24χρονου ποδοσφαιριστή είναι το τρίτο στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. Μάλιστα, το μοναδικό παιχνίδι που δεν σκόραρε σε αυτήν περίοδο ήταν το παιχνίδι πρωταθλήματος κόντρα στη… Λάγκρι.

Πάνος Λούπος: Στην Τούμπα έβαλε πέρυσι τις βάσεις, εκεί μπορεί φέτος να το τελειώσει