Προκριματικά Eurο: Πάλεψε μέχρι το τέλος και πήρε την ισοπαλία (2-2) η Εθνική Ελπίδων κόντρα στην Κροατία (VIDEO)

Ισοπαλία για την Εθνική Ελπίδων

Χάρη σε γκολ του Κούτσια στο 89ο λεπτό, η Εθνική Ελπίδων απέφυγε την ήττα κόντρα στην Κροατία με το ματς να λήγει ισόπαλο με σκορ 2-2. Η Ελλάδα το πάλεψε κόντρα στους Κροάτες που στα… χαρτιά ήταν ανώτεροι, τελειώνοντας το ματς με 17 τελικές, από τις οποίες οι 11 ήταν στον στόχο.

Ο Σουρλής άνοιξε το σκορ για την Εθνική στο 11ο λεπτό με καλό σουτ έξω από την περιοχή έπειτα από ασίστ του Κούτσια. Η απάντηση των Κροατών ήταν άμεση, με τον Χότζα στο 23ο λεπτό  να ισοφαρίζει σε 1-1, ενώ  στο 67’,  ο Λιούμπιτσιτς μετά από φάση διαρκείας ανέτρεψε το σκορ και έκανε το 2-1.

Ωστόσο, η Ελλάδα το πάλεψε μέχρι το τέλος και ανταμείφθηκε, με τον Κούτσια να φέρνει το ματς ξανά στα ίσα με γκολ στο 89΄. O 19χρονος φορ πάτησε περιοχή έπειτα από τρομερή πάσα του Ζουγλή, πέρασε και τον τερματοφύλακα και με πολύ ωραίο και δύσκολο τελείωμα από πλάγια θέση διαμόρφωσε το τελικό 2-2.